Skip to main content
uta
uta

2013 Service Awards by Department

Last  Name First  Name Department Award Years
McConnell Donald  Accounting 35
Taylor Martin Accounting 25
Turner Coleene Accounting & Business Services 15
Blackwell Cynthia L Accounting & Business Services 10
Criswell Linda Accounting & Business Services 40
Keller Robyn Accounting & Business Services 10
Wixson Ehren Accounting & Business Services 10
Donaldson  Sandra V Admissions 25
Wilson Donald  Aerospace Eng 45
Gintole George T Architecture 30
Kuhner Craig Architecture 35
Moss Landa Architecture 10
Flores Jr Rogerio ARRI 20
Middelkoop Kurt ARRI 15
Florentin Bryan Art & Art History 10
Trudeau Rene L Art & Art History 10
DeMars Basil N Asset Management 20
Gayle Wayne C Asset Management 10
Ruesing Burdette Mary Asset Management 30
Mocek John Athletics 35
Cupp Donna K Auxillary Services 10
Burlingham Gloria Biology 15
Campbell Jonathan Biology 35
Chippendale Paul Biology 20
Gough Laura Biology 10
Grover James P Biology 20
Henry Timothy L Biology 15
McMahon Robert F Biology 40
Passy Sophia L Biology 10
Robinson James Biology 35
Roner Michael R Biology 10
Smith Eric N. Biology 20
Bordeaux Cindi Bursar 15
Thomasson Kenneth Bursar 15
Adkins Susan A Bursar 10
Byington Kimberly K Bursar 10
Gray David Business, Dean 40
Himarios Daniel Business, Dean 30
Duncan Donna Campus Rec 30
Mabb Jonathan Central Receiving 20
Rajeshwar Krishnan Chemistry 30
Rogers Jimmy R Chemistry 25
Crow Lewis R Civil Engineering 25
Lerninger James E Civil Engineering 20
Mattingly Stephen P Civil Engineering 10
Shover Paul D Civil Engineering 10
Putnam Michael D Communication 20
Markham Shaw Charla Communication 20
Theriot Shirley Community Service Learning 10
Connell Estrella Continuing Education 20
Del Carmen Alejandro Criminology 15
Randolph Henry Donya Distance Ed 15
Robins Erwin R Distance Education 10
Stewart James W Distance Education 25
Meiners Roger E Economics 20
Ward Michael R Economics 10
Gerlach Jeanne Education, School of 15
Smith Harold L Education 15
Willis Jamie L Educational Opportunity Center 10
Stevens John Electrical Eng 30
Davis Wendell Electrical Eng. 30
Celik-Butler Zeynep Electrical Engineering 10
Chiao Jung Electrical Engineering 10
Jung Sung Electrical Engineering 10
Kondraske George Electrical Engineering 35
Liang Qilian Electrical Engineering 10
Tjuatja Saibun Electrical Engineering 25
Barasch Linda S Eng Comp Science 15
Evans Mary J Eng Comp Science 15
Hamedi Shelly Engineering, Dean 15
Dyer Tammy English 30
Lozano Benito English 15
Morris Timothy English 25
Porter Kevin J English 10
Stodnick Jacqueline English 10
Atherton Joshua English Language Inst 10
Malyuta Yaroslav English Language Inst 10
Basler Debra Marie English Language Inst. 20
Albino John Jr Facilities Mgmt 10
Alsobrook Rickey L Facilities Mgmt 10
Alvarez Jose A Facilities Mgmt 10
Amarh Marchesia Facilities Mgmt 25
Belanger Joseph Facilities Mgmt 25
Bishop Kenneth J Facilities Mgmt 10
Booth Bill D Facilities Mgmt 20
Carouthers Bruce A Facilities Mgmt 10
Davis Lane Facilities Mgmt 10
Diep Ngoc T Facilities Mgmt 10
Estrada Ramon C Facilities Mgmt 15
Howard Ruthie Facilities Mgmt 10
Kelley Paul Facilities Mgmt 10
Lara Jesus Facilities Mgmt 15
Medina Sabino Facilities Mgmt 15
Montee Sondra K Facilities Mgmt 10
Pedraza Jaime Facilities Mgmt 10
Perez Vicente A Facilities Mgmt 10
Pham Gam T Facilities Mgmt 10
Prince Ragenna Facilities Mgmt 10
Prince Craig J Facilities Mgmt 10
Strachan Trenell Facilities Mgmt 25
Wampler William E Facilities Mgmt 10
Dowdy Jr John V Finance 40
Cleveland Yolanda Financial Aid 15
Krause Karen C Financial Aid 10
Rodriguez Jonathan Financial Aid 10
Salo Sondra Financial Aid 10
Topham Megan Fort Worth Center 10
Berry Tonja L Graduate Studies 10
Williams Michelle D Graduate Studies 10
Valentich Rebecca Health & Safety 20
Bannister Marie Health Services 25
Gartenhaus Jane Health Services 25
Brooks Wanda History 10
Cawthon Elizabeth History 25
Goldberg Joyce History 30
Haynes Sam W History 20
Maizlish Stephen History 35
Morris Christopher History 20
Duncan Mari K Housing & Univ Ctr 15
Leidlein Eric Housing & Univ Ctr 25
Rodriguez Yvette Human Resources 30
Mahapatra Radha Information Systems 15
Raja M Information Systems 30
Scott Karen Information Systems 15
Sears Kenneth Information Systems 15
Sikora Riyaz Informations Systems 10
Teng James Informations Systems 10
Crow (Walts) Rebecca Kinesiology 25
Alexander Julie Library 35
Baker Randal W Library 10
Beckett Suzanne Library 10
Carver Beverly J Library 15
Dillard John J Library 25
Dwyer Margaret Library 15
Holmes Scott Library 15
Jones Sarah  Library 20
Kadri Carolyn Library 15
Phillips Sunday Library 15
Wills Faedra M Library 10
Zhang Haoyang P Library 10
Benson George S Management 10
George Beverly Management 10
McMahan Gary Management 15
Rasheed Abdul A Management 25
Lacefield Gary E Marketing 10
Sconce Judy Marketing 15
Standlee Jennifer L Material Science 10
Gornet Ruth E Mathematics 10
Jorgensen Theresa A Mathematics 10
Korzeniowski Andrzej Mathematics 30
Kribs Zaleta Christopher Mathematics 15
Shipman Barbara Mathematics 15
Chan Wen Mech & Aero Eng. 25
Dogan Atilla Mech & Aerospace Engineering 10
Lawrence Kent Mechancial Eng 50
Shiakolas Panayiotis S Mechanical & Aero Eng 20
Thompson Sally Mechanical & Aero Eng 20
Tong Albert Mechanical & Aero Eng 30
Wang BoPing Mechanical & Aero Eng 30
Choi Jinny Modern Language 15
Israel-Pelletier Aimee Modern Language 20
Chave George Music 20
Jessup Carol Music 35
Solomons John Music 15
Butler Donald P Nanofab  10
Aguilar Dolores  Nursing 15
Dihigo Sharolyn K Nursing 10
Miles Suzanne L Nursing 30
Rawlings Sylvia Alonzo Nursing 15
Willson Nancy R Nursing 20
Silva David J Office of the Provost 20
Arnold Jeff OIT 15
Hardy Jason T OIT 15
Lok Yan OIT 15
Montgomery Tammy OIT 15
Montgomery Robert B OIT 20
Morgan Erin OIT 15
Myers Steven W OIT 10
Nguyen Tuan A OIT 10
Payne  James OIT 15
Pearson Mary Jane OIT 25
Samek Bradley OIT 25
Chiasson Charles Philosophy 30
Glinsky Gary Physical Plant 30
Jordan Ronald Physical Plant 25
Juarez Jorge J Physical Plant 20
Liles Steven J Physical Plant 20
Nguyen Viet A Physical Plant 20
Schofield James J Physical Plant 20
Sheen Mike Tzumin Physical Plant 20
De Kaushik Physics 20
Hanhart Jimmy Physics 15
Liu Ping Physics 10
Musielak Zdzislaw Physics 15
Poudyal Narayan Physics 10
Sharma Suresh C Physics 35
McCord James Police 15
Cox William Police Dept 25
Roque Yvonne Police Dept 10
Vargas Johnny Police Dept 30
Moon Jhang S Political Science 45
Story Dale Political Science 35
Corral Elsa President 30
Burditt Vicky L Procurement Services 15
McKinney Judy Procurement Services 20
Maurice Araya Provost 10
Gunter Marda Psychology 10
Mann Martha Psychology 30
Mellgren Roger L Psychology 25
Crosby Robert L Publications 20
Foster Gloria J Purchasing 15
Beavers Dora G Recruiting 10
Gatterdam Hans C Registrar 10
Williams Shannon L Registrar 20
Anderson Rita S Science Learning CTR 25
Morton Edward Science, Dean 30
Basham Randall E Social Work 10
Durham Holly W Social Work 15
Elliott Doreen Social Work 25
Gardner Carol R Social Work 15
Lawson Nelda Social Work 10
Santee Darlene R Social Work 10
Dunn Dana Sociology 30
McGee Ladorna Sociology 15
Shelton Beth Anne Sociology  15
Rouse Linda P Sociology 25
Scarbrough Cynthia Student Affairs 15
Alfers Mary J Student Governance 10
Schopf Brian Student Publications 15
Brasher Scott Telecommunications 30
Lorick Connie Testing Services 20
Chapa Jr Joe Theater Arts 20
Gaupp Natalie J Theater Arts 10
Tucker Linette A Theater Arts
10
Chapman Jennifer University Compliance 20
Permenter John Mark University Publications 25
Quintans Joel University Publications 20
Arvindson Enid Urban & Public Affairs 20
Hissong Rodney Urban & Public Affairs 25
Li Jianling Urban & Public Affairs 15
Henderson Desiree Womens Studies 10