Skip to main content
uta
uta

2013 Service Awards by Name

Last  Name First  Name Department Award Years
Adkins Susan A Bursar 10
Aguilar Dolores  Nursing 15
Albino John Jr Facilities Mgmt 10
Alexander Julie Library 35
Alfers Mary J Student Governance 10
Alsobrook Rickey L Facilities Mgmt 10
Alvarez Jose A Facilities Mgmt 10
Amarh Marchesia Facilities Mgmt 25
Anderson Rita S Science Learning CTR 25
Arnold Jeff OIT 15
Arvindson Enid Urban & Public Affairs 20
Atherton Joshua English Language Inst 10
Baker Randal W Library 10
Bannister Marie Health Services 25
Barasch Linda S Eng Comp Science 15
Basham Randall E Social Work 10
Basler Debra Marie English Language Inst. 20
Beavers Dora G Recruiting 10
Beckett Suzanne Library 10
Belanger Joseph Facilities Mgmt 25
Benson George S Management 10
Berry Tonja L Graduate Studies 10
Bishop Kenneth J Facilities Mgmt 10
Blackwell Cynthia L Accounting & Business Services 10
Booth Bill D Facilities Mgmt 20
Bordeaux Cindi Bursar 15
Brasher Scott Telecommunications 30
Brooks Wanda History 10
Burditt Vicky L Procurement Services 15
Burlingham Gloria Biology 15
Butler Donald P Nanofab  10
Byington Kimberly K Bursar 10
Campbell Jonathan Biology 35
Carouthers Bruce A Facilities Mgmt 10
Carver Beverly J Library 15
Cawthon Elizabeth History 25
Celik-Butler Zeynep Electrical Engineering 10
Chan Wen Mech & Aero Eng. 25
Chapa Jr Joe Theater Arts 20
Chapman Jennifer University Compliance 20
Chave George Music 20
Chiao Jung Electrical Engineering 10
Chiasson Charles Philosophy 30
Chippendale Paul Biology 20
Choi Jinny Modern Language 15
Cleveland Yolanda Financial Aid 15
Connell Estrella Continuing Education 20
Corral Elsa President 30
Cox William Police Dept 25
Criswell Linda Accounting Services 40
Crosby Robert L Publications 20
Crow (Walts) Rebecca Kinesiology 25
Crow Lewis R Civil Engineering 25
Cupp Donna K Auxillary Services 10
Davis Wendell Electrical Eng. 30
Davis Lane Facilities Mgmt 10
De Kaushik Physics 20
Del Carmen Alejandro Criminology 15
DeMars Basil N Asset Mgmt 20
Diep Ngoc T Facilities Mgmt 10
Dihigo Sharolyn K Nursing 10
Dillard John J Library 25
Dogan Atilla Mech & Aerospace Engineering 10
Donaldson  Sandra V Admissions 25
Dowdy Jr John V Finance 40
Duncan Donna Campus Rec 30
Duncan Mari K Housing & Univ Ctr 15
Dunn Dana Sociology 30
Durham Holly W Social Work 15
Dwyer Margaret Library 15
Dyer Tammy English 30
Elliott Doreen Social Work 25
Estrada Ramon C Facilities Mgmt 15
Evans Mary J Eng Comp Science 15
Florentin Bryan Art & Art History 10
Flores Jr Rogerio ARRI 20
Foster Gloria Purchasing 15
Gardner Carol R Social Work 15
Gartenhaus Jane Health Services 25
Gatterdam Hans C Registrar 10
Gaupp Natalie J Theater Arts 10
Gayle Wayne C Asset Management 10
George Beverly Management 10
Gerlach Jeanne Education, School of 15
Gintole George T Architecture 30
Glinsky Gary Physical Plant 30
Goldberg Joyce History 30
Gornet Ruth E Mathematics 10
Gough Laura Biology 10
Gray David Business, Dean 40
Grover James P Biology 20
Gunter Marda Psychology 10
Hamedi Shelly Engineering, Dean 15
Hanhart Jimmy Physics 15
Hardy Jason T OIT 15
Haynes Sam W History 20
Henderson Desiree Womens Studies 10
Henry Timothy L Biology 15
Himarios Daniel Business, Dean 30
Hissong Rodney Urban & Public Affairs 25
Holmes Scott Library 15
Howard Ruthie Facilities Mgmt 10
Israel-Pelletier Aimee Modern Language 20
Jessup Carol Music 35
Jones Sarah  Library 20
Jordan Ronald Physical Plant 25
Jorgensen Theresa A Mathematics 10
Juarez Jorge J Physical Plant 20
Jung Sung Electrical Engineering 10
Kadri Carolyn Library 15
Keller Robyn Accounting Services 10
Kelley Paul Facilities Mgmt 10
Kondraske George Electrical Engineering 35
Korzeniowski Andrzej Mathematics 30
Krause Karen C Financial Aid 10
Kribs Zaleta Christopher Mathematics 15
Kuhner Craig Architecture 35
Lacefield Gary E Marketing 10
Lara Jesus Facilities Mgmt 15
Lawrence Kent Mechancial Eng 50
Lawson Nelda Social Work 10
Leidlein Eric Housing & Univ Ctr 25
Lerninger James E Civil Engineering 20
Li Jianling Urban & Public Affairs 15
Liang Qilian Electrical Engineering 10
Liles Steven J Physical Plant 20
Liu Ping Physics 10
Lok Yan OIT 15
Lorick Connie J Testing Services 20
Lozano Benito English 15
Mabb Jonathan Central Receiving 20
Mahapatra Radha Information Systems 15
Maizlish Stephen History 35
Malyuta Yaroslav English Language Inst 10
Mann Martha Psychology 30
Markham Shaw Charla Communication 20
Mattingly Stephen P Civil Engineering 10
Maurice Araya Provost 10
McConnell Donald  Accounting 35
McCord James Police 15
McGee Ladorna Sociology 15
McKinney Judy Procurement Services 20
McMahan Gary Management 15
McMahon Robert F Biology 40
Medina Sabino Facilities Mgmt 15
Meiners Roger E Economics 20
Mellgren Roger L Psychology 25
Middelkoop Kurt ARRI 15
Miles Suzanne L Nursing 30
Mocek John Athletics 35
Montee Sondra K Facilities Mgmt 10
Montgomery Tammy OIT 15
Montgomery Robert B OIT 20
Moon Jhang S Political Science 45
Morgan Erin OIT 15
Morris Timothy English 25
Morris Christopher History 20
Morton Edward Science, Dean 30
Moss Landa Architecture 10
Musielak Zdzislaw Physics 15
Myers Steven W OIT 10
Nguyen Tuan A OIT 10
Nguyen Viet A Physical Plant 20
Passy Sophia L Biology 10
Payne  James OIT 15
Pearson Mary Jane OIT 25
Pedraza Jaime Facilities Mgmt 10
Perez Vicente A Facilities Mgmt 10
Permenter John Mark University Publications 25
Pham Gam T Facilities Mgmt 10
Phillips Sunday Library 15
Porter Kevin J English 10
Poudyal Narayan Physics 10
Prince Ragenna Facilities Mgmt 10
Prince Craig J Facilities Mgmt 10
Putnam Michael D Communication 20
Quintans Joel University Publications 20
Raja M Information Systems 30
Rajeshwar Krishnan Chemistry 30
Randolph Henry Donya Distance Ed 15
Rasheed Abdul A Management 25
Rawlings Sylvia Alonzo Nursing 15
Robins Erwin R Distance Education 10
Robinson James Biology 35
Rodriguez Jonathan Financial Aid 10
Rodriguez Yvette Human Resources 30
Rogers Jimmy R Chemistry 25
Roner Michael R Biology 10
Roque Yvonne Police Dept 10
Rouse Linda P Sociology 25
Ruesing Burdette Mary Asset Management 30
Salo Sondra Financial Aid 10
Samek Bradley OIT 25
Santee Darlene R Social Work 10
Scarbrough Cynthia Student Affairs 15
Schofield James J Physical Plant 20
Schopf Brian Student Publications 15
Sconce Judy Marketing 15
Scott Karen Information Systems 15
Sears Kenneth Information Systems 15
Sellers Barbara Economics 35
Sharma Suresh C Physics 35
Sheen Mike Tzumin Physical Plant 20
Shelton Beth Anne Sociology  15
Shiakolas Panayiotis S Mechanical & Aero Eng 20
Shipman Barbara Mathematics 15
Shover Paul D Civil Engineering 10
Sikora Riyaz Informations Systems 10
Silva David J Office of the Provost 20
Smith Eric N. Biology 20
Smith Harold L Education 15
Solomons John Music 15
Standlee Jennifer L Material Science 10
Stevens John Electrical Eng 30
Stewart James W Distance Education 25
Stodnick Jacqueline English 10
Story Dale Political Science 35
Strachan Trenell Facilities Mgmt 25
Taylor Martin Accounting 25
Teng James Informations Systems 10
Theriot Shirley Community Service Learning 10
Thomasson Kenneth Bursar 15
Thompson Sally Mechanical & Aero Eng 20
Tjuatja Saibun Electrical Engineering 25
Tong Albert Mechanical & Aero Eng 30
Topham Megan Fort Worth Center 10
Trudeau Rene L Art & Art History 10
Tucker Linette A Theater Arts
10
Turner Coleene Accounting & Bus Serv 15
Valentich Rebecca Health & Safety 20
Vargas Johnny Police Dept 30
Wampler William E Facilities Mgmt 10
Wang BoPing Mechanical & Aero Eng 30
Ward Michael R Economics 10
Williams Shannon L Registrar 20
Williams Michelle D Graduate Studies 10
Willis Jamie L Educational Opportunity Center 10
Wills Faedra M Library 10
Willson Nancy R Nursing 20
Wilson Donald  Aerospace Eng 45
Wixson Ehren Accounting & Business Services 10
Zhang Haoyang P Library 10